| Technical Information | |
|---|---|
| Maximum Weight Capacity (Imperial) | 60 lb |
| Maximum Weight Capacity (SI) | 30 kg |
| Measurement Type |
|
| Platform Material | Stainless Steel |
| Base Material | ABS Plastic |
| Application/Usage | Grocery Store |
| Features |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen Type | Backlit |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Material Details |
|
| Height | 4.9" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 11.24 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
pc-series.pdf 816965005093