| Technical Information | |
|---|---|
| Virtualization |
|
| Firewall Protection Supported |
|
| Encryption Standard |
|
| Features |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 5 |
| DSL Port | No |
| USB | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.3" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 6.1" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|