| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 8 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Features | Plug and Play |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode |
|
| Maximum Video Resolution | 2048 x 1536 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| PS/2 Port | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of PS/2 Ports | 2 |
| Number of USB Ports | 2 |
| Number of VGA Ports | 9 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 9 V DC |
| Input Voltage Range | 100 - 240V |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.8" |
| Width | 16" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 3.97 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |