| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 2 |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode | WUXGA |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| DVI | Yes |
| Microphone | Yes |
| Number of USB Ports | 4 |
| Number of DVI Ports | 3 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3" |
| Width | 7" |
| Depth | 9" |
| Weight (Approximate) | 2.86 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |