| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Output Power | 150 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Hot-swappable |
| Hot Swappable Power Supply | Yes |
| Height | 2" |
| Width | 12" |
| Length | 12" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
TRENDware 16-Slot Chassis System for TFC-1600 Fiber Converter |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |