| Product Information | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Steel |
| Height | 1" |
| Width | 5" |
| Length | 11" |
| Weight (Approximate) | 14.08 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |