| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 55.12 lb |
| Features | Robust |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Aluminum |
| Height | 7.50" |
| Width | 13.30" |
| Depth | 7.20" |
| Weight (Approximate) | 2.76 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
AXIS Q6032-E PTZ Dome Network Camera AXIS Wall Mounts:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |