| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 18 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.4" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 10" |
| Weight (Approximate) | 9.48 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|