Routeurs Sans Fil Fortinet FS-148F-FPOE
FS-148F-FPOE
Sélectionner un modèle
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Network Ports | 48 |
| Uplink Port | Yes |
| Modular | Yes |
| Port/Expansion Slot Details |
|
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported |
|
| Ethernet Technology |
|
| Network Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 4 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Number of SFP+ Slots | 4 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 2 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| PoE Budget | 740 W |
| Frequency |
|
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | No |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Power Consumption | 895.70 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 12.2" |
| Weight (Approximate) | 10.32 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) 2 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |