Scanner à Anneau Zebra RS6100 à Déclenchement Unique, Bluetooth, 2D, SE5500, 735mAh, -20°C à 50°C
RS61B0-KESSXWR
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Serial, Bluetooth
-
Capacité de numérisation: 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
2D:
OCR Symbologies:
|
| Scan Engine Model | SE55 |
| Light Source | Laser |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Mode | Trigger |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Area |
| Scanner Range | Standard Range |
| Scanning Distance | 46.17 ft |
| Features |
|
| Field of View (Horizontal) | 37° |
| Field of View (Vertical) | 21° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Maximum Ambient Light | 107639 lux |
| Drop Specification |
|
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 100 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 100 mil |
| Minimum Element Resolution (PDF417) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Image Sensor Resolution | 2688 x 1520 |
| Illumination Type | LED |
| Illumination Color | White |
| Air Electrostatic Discharge (+/-) | 15kV DC |
| Contact Electrostatic Discharge (+/-) | 8kV DC |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Serial |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 735 mAh |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -22°F (-30°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wearable |
| Rugged | Yes |
| Durability |
|
| Width | 1.3" |
| Depth | 0.8" |
| Length | 2.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
| Application/Usage |
|
rs6100.pdf RS61B0-KESSXWR
rs6100.pdf MOD-RS6100