Scanner de code-barres portable Zebra RS6100 SE55, 2D, Bluetooth, IP65, 480mAh
RS61B0-KBENZWR
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Bluetooth
-
Capacité de numérisation: 1D, 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
Supported 1D Symbologies:
Supported 2D Symbologies:
Supported OCR Symbologies:
|
| Light Source | LED |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Mode | Trigger |
| Scan Pattern | Area |
| Features |
|
| Field of View (Horizontal) | 37° |
| Field of View (Vertical) | 21° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Maximum Ambient Light | 107639 lux |
| Drop Specification |
Multiple 6 ft./1.8 m drops to concrete over the operating temperature range |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 100 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 100 mil |
| Minimum Element Resolution (PDF417) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Image Sensor Resolution | 2688 x 1520 |
| Illumination Type | LED |
| Illumination Color | White |
| Air Electrostatic Discharge (+/-) | 15kV |
| Contact Electrostatic Discharge (+/-) | 8kV |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 480 mAh |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 32°F (0°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 140°F (60°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wearable |
| Rugged | Yes |
| Width | 1.3" |
| Depth | 0.8" |
| Length | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
| Application/Usage |
|
rs6100.pdf RS61B0-KBENZWR
rs6100.pdf MOD-RS6100