Datalogic Memor 11 Ordinateur Mobile Full Touch, Wi-Fi, 4GB/32GB, Imager 2D, Android 11, Noir
944900002
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Système: Android
-
Robuste: Industrial
-
Plage: Standard Range
-
Connexion: USB, Bluetooth
-
Caméra: None
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Image Sensor Type | Imager |
| Google Mobile Services (GMS) | Yes |
| Wireless Charging | Yes |
| Sensor Type |
|
| SIM Size Supported | Micro |
| Features |
|
| Drop Specification |
Withstands drops from 1.5 m / 5.0 ft onto concrete (with rubber boot); Withstands drops from 1.2 m / 4.0 ft onto concrete (without rubber boot). Tested onto steel/ concrete according to IEC 68-2-32 Method 2 and MIL STD 810G Transit drop test. |
| Illumination Type | LED |
| Depth of Field |
4 to 90 cm / 1.6 to 35 in, depending on bar code density and type; Resolution: Megapixel (1280 x 800 pixels); Illumination: White and Red LEDs (for Digimarc); Aiming: 650nm VLD; Field of View: 42°H x 26°V |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Flash Memory | 32 GB |
| Memory Card Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 5" |
| Screen Mode | HD |
| Screen Resolution | 720 x 1280 |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Number of Simultaneous Touchpoints | 5 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 BLE |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Cellular Network Supported |
|
| Cellular Data Connectivity Technology |
|
| GPS | Yes |
| Global Navigation Satellite System (GNSS) Supported | BeiDou |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Upgradable Operating System | Android 13 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 4100 mAh |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | Yes |
| Battery Voltage | 3.80 V |
| Removable Battery | Yes |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -4°F (-20°C) to 122°F (50°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Form Factor | Phone-size |
| Rugged | Yes |
| Weight (With Battery) | 10.05 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
memor11.pdf 944900002
memor11.pdf MOD-MEMOR-11