Lecteurs de Présentation Zebra DS9308-SR00004ZZWW
DS9308-SR00004ZZWW
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Plage: Standard Range
-
Connexion: Serial, USB
-
Capacité de numérisation: 2D, Imager
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
2D:
OCR:
|
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Distance | 8.80" |
| Display Screen | Yes |
| Field of View (Horizontal) | 52° |
| Field of View (Vertical) | 33° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Image Formats |
|
| Maximum Ambient Light | 107700 lux |
| Drop Specification |
Designed to withstand multiple drops at 5.0 ft. / 1.5 m to concrete |
| Minimum Print Contrast | 15% |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Product Color | Midnight Black |
| Height | 5.7" |
| Width | 3.4" |
| Depth | 3.3" |
| Weight (Approximate) | 11.22 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP52 |
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | Vietnam |
ds9300.pdf DS9308-SR00004ZZWW
ds9300.pdf MOD-DS9300