Lecteurs de Presentation Zebra DS9308-DL00004ZZNA
DS9308-DL00004ZZNA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Plage: Standard Range
-
Connexion: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
2D:
OCR:
|
| Light Source | LED |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Mode | Trigger |
| Scan Pattern | Area |
| Scanner Range | Standard Range |
| Scanning Distance | 11" |
| Features |
|
| Field of View (Horizontal) | 52° |
| Field of View (Vertical) | 33° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Image Formats |
|
| Maximum Ambient Light | 107700 lux |
| Drop Specification |
|
| Minimum Print Contrast | 15% |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 20 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Minimum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Image Sensor Resolution | 1280 x 800 |
| Illumination Type | LED |
| Illumination Color | Red |
| Air Electrostatic Discharge (+/-) | 15kV |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Standby Current | 135 mA |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 32°F (0°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Color Family | Black |
| Product Color | Midnight Black |
| Durability |
|
| Height | 5.7" |
| Width | 3.4" |
| Depth | 3.3" |
| Weight (Approximate) | 11.22 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP52 |
| Application/Usage |
|
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
ds9300.pdf DS9308-DL00004ZZNA
ds9300.pdf MOD-DS9300