Scanner de Code-barres Honeywell Hyperion 1300g Haute Densité, Filiaire, Imager Linéaire 1D, Ligne Unique, Noir
1300G-2-N
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Industrial
-
Plage: Short Range
-
connectivité: Corded
-
Connexion: Serial, USB
-
Capacité de numérisation: 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Image Sensor Type |
|
| Scan Rate | 270 scan/s |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern |
|
| Scanner Range | Short Range |
| Scanning Distance | 18" |
| Stand Included | Yes |
| Reading Angle (Skew) | 65° |
| Reading Angle (Pitch) | 65° |
| Motion Tolerance | 20 in/s |
| Maximum Ambient Light | 70000 lux |
| Drop Specification |
|
| Minimum Print Contrast | 20% |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Operating Power Consumption | 1 W |
| Standby Current | 125 mA |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 32°F (0°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 140°F (60°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 0% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Rugged | Yes |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Weight (Approximate) | 5.60 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP41 |
| Application/Usage | Industrial |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |
mod-hyperion-1300g-honeywell-readers-datasheet.pdf 1300G-2-N
mod-hyperion-1300g-honeywell-readers-user-manual.pdf 1300G-2-N
honeywell-hyperion-1300g.pdf 1300G-2-N
mod-hyperion-1300g-honeywell-readers-datasheet.pdf MOD-HYPERION-1300G
mod-hyperion-1300g-honeywell-readers-user-manual.pdf MOD-HYPERION-1300G