Lecteurs Zebra DS3608-ER3U4602ZVW
DS3608-ER3U4602ZVW
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Industrial
-
Plage: Extended Range
-
connectivité: Corded
-
Connexion: Serial, USB
-
Capacité de numérisation: 2D, Imager
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
2D:
Digimarc:
IUID Support:
|
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Pattern | Omni-directional |
| Scanner Range | Extended Range |
| Cable Type Included | USB |
| Field of View (Horizontal) | 32° |
| Field of View (Vertical) | 20° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Maximum Ambient Light | 107639 lux |
| Drop Specification |
Withstands multiple 8.0 ft./2.4 m drops to concrete |
| Minimum Print Contrast | 25% |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 7.5 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Rugged | Yes |
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 7.3" |
| Width | 3" |
| Depth | 5.2" |
| Weight (Approximate) | 11.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Ingress Protection (IP) Rating |
|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | China |
ds36xx-er.pdf DS3608-ER3U4602ZVW
ds36x8-sr.pdf MOD-DS3608
ds36x8-hp.pdf MOD-DS3608
ds36x8-hd.pdf MOD-DS3608
ds36x8-dp.pdf MOD-DS3608
ds36x8-er.pdf MOD-DS3608
ds36x8-dpa.pdf MOD-DS3608