Lecteurs Zebra DS3608-SR3U4600VZW
DS3608-SR3U4600VZW
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Industrial
-
Plage: Standard Range
-
connectivité: Corded
-
Connexion: USB
-
Capacité de numérisation: 2D, Imager
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
2D:
Digimarc:
IUID Support:
|
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanner Range | Standard Range |
| Scanning Distance | 59.06" |
| Features |
|
| Cable Type Included | USB |
| Field of View (Horizontal) | 42° |
| Field of View (Vertical) | 28° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Drop Specification |
Withstands multiple 8.0 ft./2.4 m drops to concrete |
| Minimum Print Contrast | 15% |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 7.5 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -22°F (-30°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Rugged | Yes |
| Color Family | Green |
| Product Color | Industrial Green |
| Height | 7.3" |
| Width | 3" |
| Depth | 5.2" |
| Weight (Approximate) | 10.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating |
|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | China |
ds36x8-sr.pdf DS3608-SR3U4600VZW
ds36x8-sr.pdf MOD-DS3608
ds36x8-hp.pdf MOD-DS3608
ds36x8-hd.pdf MOD-DS3608
ds36x8-dp.pdf MOD-DS3608
ds36x8-er.pdf MOD-DS3608
ds36x8-dpa.pdf MOD-DS3608