Scanners de Codes-Barres Portables Zebra DS8108-HCBU3204ZVW
DS8108-HCBU3204ZVW
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Couleur de l'étui: White
-
Connexion: USB
-
Capacité de numérisation: 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Light Source | LED |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Mode | Trigger |
| Scanning Distance | 16.90" |
| Features |
|
| Cable Type Included | USB |
| Field of View (Horizontal) | 48° |
| Field of View (Vertical) | 37° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Image Formats |
|
| Maximum Ambient Light | 96840 lux |
| Drop Specification |
Designed to withstand multiple drops at 6.0 ft./1.8 m to concrete |
| Minimum Print Contrast | 16% |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Minimum Element Resolution (PDF417) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Image Sensor Resolution | 1280 x 960 |
| Illumination Type | LED |
| Illumination Color | White |
| Air Electrostatic Discharge (+/-) | 15kV |
| Contact Electrostatic Discharge (+/-) | 8kV |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Current | 450 mA |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 2500 mAh |
| Maximum Battery Recharge Time | 9 Hour |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 32°F (0°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Color Family | White |
| Product Color | Healthcare White |
| Product Material | Plastic |
| Height | 6.6" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 4.2" |
| Weight (Approximate) | 5.43 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP52 |
| Application/Usage |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
mod-ds8108-hc-zebra-handheld-readers-datasheet.pdf DS8108-HCBU3204ZVW
mod-ds8108-hc-zebra-handheld-readers-user-manual.pdf DS8108-HCBU3204ZVW
ds8100-hc-new.pdf MOD-DS8108-HC