Imprimantes Kiosk Custom 915DW011200300
915DW011200300
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: Serial, USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt/Ticket Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 8.66 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 200 |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage |
|
| Mean Time Between Failures (MTBF) | 67.3 Year |
| Mean Cycles Between Failures (MCBF) | 1000000 |
| Character Sets |
|
| Print Head Life | 100Km |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Flash Memory | 384 KB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter | Yes |
| Cutter Life | 1000000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Maximum Label Width | 3.25" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | Custom/POS |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | DC |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -4°F (-20°C) - 158°F (70°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.8" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 5.9" |
| Weight (Approximate) | 3.53 lb |
vkp80iii.pdf 915DW011200300
mod-vkp80ii-custom-receipt-printers-datasheet-2.pdf MOD-VKP80II
mod-vkp80ii-custom-receipt-printers-user-manual-1.pdf MOD-VKP80II