Imprimantes Kiosk Custom 915DW011000300
915DW011000300
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: Serial, USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Ticket Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 8.66 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 200 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 KB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter Life | 1500000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 7.09" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.8" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 5.9" |
| Weight (Approximate) | 3.53 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information | Paper width: 82.5mm |
| Platform Supported | PC |
| Country of Origin | China |
mod-vkp80ii-custom-receipt-printers-datasheet-2.pdf 915DW011000300
mod-vkp80ii-custom-receipt-printers-user-manual-1.pdf 915DW011000300
mod-vkp80ii-custom-receipt-printers-datasheet-2.pdf MOD-VKP80II
mod-vkp80ii-custom-receipt-printers-user-manual-1.pdf MOD-VKP80II