Imprimantes de bracelets Zebra ZD51013-D01B01FZ
ZD51013-D01B01FZ
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB, Ethernet, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Wristband Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4.02 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 |
| Maximum Print Length | 21.97" |
| Maximum Print Width | 1.19" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Wristband |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 7" |
| Width | 5" |
| Depth | 9.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
mod-zd510-hc-zebra-wristbands-printers-datasheet.pdf ZD51013-D01B01FZ
mod-zd510-hc-zebra-wristbands-printers-quick-guide.pdf ZD51013-D01B01FZ
mod-zd510-hc-zebra-wristbands-printers-user-manual.pdf ZD51013-D01B01FZ
zd510-hc.pdf MOD-ZD510-HC