Imprimantes Zebra ZD6A122-T01E00EZ
ZD6A122-T01E00EZ
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
RFID: Oui
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: USB, Ethernet, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Thermal Transfer
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 7.99 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 2.20" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Features |
|
| Connectivity Technology | Wired |
| Optional Connectivity |
|
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Screen Size | 4.3" |
| Display Screen Type | LCD |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Media Thickness | 7.50 mil |
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Maximum Label Width | 2.24" |
| Maximum Label Length | 39.02" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
Link-OS |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 40°F (4.4°C) - 105°F (40.6°C) |
| Operating Relative Humidity | 10% - 90% |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) - 140°F (60°C) |
| Storage Relative Humidity | 5% - 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.7" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 9.6" |
| Weight (Approximate) | 1.63 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Power Cable Localization | US |
| Package Contents |
|
| Cables Included |
|
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
zd611.pdf ZD6A122-T01E00EZ
zd611.pdf MOD-ZD611