Imprimante de Label Industrielle Honeywell PX940 avec Vérification Intégrée des Étiquettes, 203dpi, Thermique Direct / Transfert Thermique, Bluetooth, Enrouleur, Décapant
PX940A00100060200
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Industrial
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet, Bluetooth
-
Mises à niveau optionnelles: Peeler, Liner take-up, Rewinder
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Color |
| Printing Capability | Single Sided |
| Maximum Mono Print Speed | 13.78 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Length | 15.75 ft |
| Maximum Print Width | 4.25" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 1 GB |
| Flash Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| RFID | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Screen Size | 3.5" |
| Display Screen Type | LCD |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor | Label Present Sensor |
| Media Thickness | 10 mil |
| Maximum Roll Diameter | 8.37" |
| Maximum Label Width | 4.25" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Frequency |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 41°F (5°C) - 104°F (40°C) |
| Operating Relative Humidity | 20% - 85% |
| Storage Temperature | 68°F (20°C) - 158°F (70°C) |
| Storage Relative Humidity | 20% - 85% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 15.7" |
| Width | 10.3" |
| Depth | 19.9" |
| Weight (Approximate) | 50.71 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Power Cable Localization | US |
| Platform Supported | PC |
| Energy Star | Yes |
px940.pdf PX940A00100060200
px940.pdf MOD-PX940