Serveurs de console et de périphériques Digi EZ08-C100-US
EZ08-C100-US
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Data Link Protocols |
|
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Network Ports | 2 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of USB Ports | 2 |
| Number of Serial Ports | 8 |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |
| Maximum Operating Temperature | 122°F (50°C) |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.7" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 10.2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
Technical support: 1-year LifeCycle Assurance with 24x7 Expert Support included |