Serveurs de console et de périphériques Digi EZ04-IA00-EXT
EZ04-IA00-EXT
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Data Link Protocols |
|
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 512 MB |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| ISM Band | Yes |
| UNII Band | Yes |
| Network Band | Dual Band |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Total Number of Network Ports | 2 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of Serial Ports | 4 |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | -31°F (-35°C) |
| Maximum Operating Temperature | 165.2°F (74°C) |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 9 V DC to 30 V DC |
| Power Consumption | 4.50 W |
| Input Current | 1.50 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail Mountable |
| Height | 1.4" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 7.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
Technical support: 1-year LifeCycle Assurance with 24x7 Expert Support included |