Terminaux Portables Zebra TC58AE-3T1K6B1E10-NA
TC58AE-3T1K6B1E10-NA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
RFID: Oui
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: USB, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired/Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Scan Engine Model | SE55 |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanner Range | Advanced Range |
| Scanning Distance | 40 ft |
| Google Mobile Services (GMS) | Yes |
| Sensor Type |
|
| Multi-SIM Supported | Yes |
| Number of SIM Card Supported | 2 |
| SIM Size Supported | Nano/eSIM |
| Brightness | 600 Nit |
| Features |
|
| Drop Specification |
|
| AI-powered | Yes |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Qualcomm |
| Processor Type | Snapdragon |
| Processor Model | QCM4490 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Flash Memory | 128 GB |
| Memory Card Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 6" |
| Screen Mode | Full HD+ |
| Screen Resolution | 1080 x 2160 |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w/mc/ax |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.3 BLE |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Cellular Data Connectivity Technology |
|
| GPS | Yes |
| Global Navigation Satellite System (GNSS) Supported | BeiDou/Galileo/GLONASS/QZSS |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Camera | |
|---|---|
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 8 Megapixel |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 16 Megapixel |
| Software | |
|---|---|
| Upgradable Operating System | Android 17 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | Yes |
| Removable Battery | Yes |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -4°F (-20°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Phone-size |
| Rugged | Yes |
| Height | 0.7" |
| Width | 3" |
| Length | 6.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Ingress Protection (IP) Rating |
|
| TAA Compliant | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
Subject to the terms of Zebra's hardware warranty statement, TC53e-RFID and TC58e are warranted against defects in workmanship and materials for a period of 1 (one) year from the date of shipment. For complete warranty statement. |
tc53e-tc53e-rfid-tc58e-spec-sheet-en-us.pdf TC58AE-3T1K6B1E10-NA
tc53e-tc53e-rfid-tc58e.pdf MOD-TC58E