Tablettes Touch Dynamic QU8610-M0000N0
QU8610-M0000N0
Sélectionner un modèle
Key Features:
- 8" Projected Capacitive Corning Gorilla GlassⓇ LCD
- Hot Swappable Battery: 7560mAh Dual Cell
- Wireless Connectivity: 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0+LE
- Optional Peripherals: Integrated Honeywell® 2D Barcode Scanner, MSR devices
- Multi Tablet 5 Bay Charging Station: Available for efficient charging
Specifications:
- Processor: Intel® Atom® X7-Z8700 (1.6 GHz - 2.4 GHz)
- System Memory: 4GB DDR3L (up to 8GB available)
- Storage: 64GB eMMC
- Operating System: Windows 10 IOT 64bit, Windows 10 Pro 64bit
- Dimensions: 5.8" x 9.5" x 0.66"
- Weight: 1.32 LBS
- Environment: Operating Temperature 0°C ~ 40°C (32°F ~ 104°F)
- Certification: FCC Class B, CE, IP65 Dust & Waterproof
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Connexion: Serial, USB, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.3 |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Type | N-series |
| Maximum Turbo Speed | 3 GHz |
| Processor Model | N6415 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Flash Memory Capacity | 64 GB |
| Flash Memory Type | Embedded MultiMediaCard (e.MMC) |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 8" |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | Full HD |
| Panel Technology | In-plane Switching Technology (IPS) |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen Technology | Projected Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Number of USB Type C Ports | 1 |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Number of Speakers | 1 |
| Speaker Power | 1 W |
| Magnetic Stripe Reader | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 IoT |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | DC Power |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 5.8" |
| Width | 9.3" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 1.40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Durability |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
quest_VIII_ultra.pdf QU8610-M0000N0
quest-viii.pdf MOD-QUEST-VIII
quest_VIII_ultra.pdf MOD-QUEST-VIII