Tablettes Touch Dynamic 8000-1A0XXXX0
8000-1A0XXXX0
Sélectionner un modèle
Key Features:
- 8" Projected Capacitive Corning Gorilla GlassⓇ LCD
- Hot Swappable Battery: 7560mAh Dual Cell
- Wireless Connectivity: 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0+LE
- Optional Peripherals: Integrated Honeywell® 2D Barcode Scanner, MSR devices
- Multi Tablet 5 Bay Charging Station: Available for efficient charging
Specifications:
- Processor: Intel® Atom® X7-Z8700 (1.6 GHz - 2.4 GHz)
- System Memory: 4GB DDR3L (up to 8GB available)
- Storage: 64GB eMMC
- Operating System: Windows 10 IOT 64bit, Windows 10 Pro 64bit
- Dimensions: 5.8" x 9.5" x 0.66"
- Weight: 1.32 LBS
- Environment: Operating Temperature 0°C ~ 40°C (32°F ~ 104°F)
- Certification: FCC Class B, CE, IP65 Dust & Waterproof
Caractéristiques principales
-
Système: Android
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Qualcomm |
| Chipset Model | 450 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 3 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Flash Memory Capacity | 32 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 8" |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Cherry Trail |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | USB: Type -C |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Android |
| Operating System | Android 9.0 Pie |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 7560 mAh |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Slate |
| Height | 5.8" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 0.7" |
| Weight (Approximate) | 1.32 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Features |
|
quest-viii.pdf MOD-QUEST-VIII
quest_VIII_ultra.pdf MOD-QUEST-VIII