Tablettes Getac Z2A7CXWA5ABX
Z2A7CXWA5ABX
Sélectionner un modèle
Key features:
- 10.1" LumiBondⓇ display with glove-enabled touchscreen
- Dual hot-swappable batteries for seamless operation
- MIL-STD-810H certified for rugged durability
- IP66 certified for water and dust resistance
- Optional 1D/2D barcode reader for enhanced functionality
Specifications:
- Operating System: Android™ 11.0
- Processor: Qualcomm® Snapdragon™ 660, Octa-core
- Display: 10.1" TFT LCD WUXGA (1920 x 1200), 800 nits
- Memory: 4GB LPDDR4, 64GB eMMC (optional 6GB, 128GB)
- Cameras: 8MP webcam, 16MP rear camera
- Connectivity: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, Dual Micro SIM
- Dimensions: 275 x 192 x 17.9mm
- Weight: 1.04kg
- Battery: Swappable dual Li-Ion (4990mAh or optional 9980mAh)
Caractéristiques principales
-
Système: Android
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Kryo 260 |
| Processor Speed | 1.95 GHz |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Qualcomm |
| Chipset Model | Snapdragon 660 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | LPDDR4 |
| Memory Card Supported | microSD |
| Storage | |
|---|---|
| Flash Memory Capacity | 64 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 10.1" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Display Screen Technology | LumiBond |
| Screen Mode | WUXGA |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Graphics Controller Model | Adreno 512 |
| Graphics Memory Technology | LPDDR4 |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless Connectivity Technology | Wi-Fi |
| GPS | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C w/ DP & PD |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 8 Megapixel |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 16 Megapixel |
| Focus Modes | Auto-focus |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Android |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Capacity | 4990 mAh |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Form Factor | Slate |
| Height | 0.7" |
| Width | 10.8" |
| Depth | 7.6" |
| Weight (Approximate) | 2.29 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Features |
|
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
zx10-2022.pdf Z2A7CXWA5ABX
zx10-2022.pdf MOD-ZX10