Tablettes Getac AM4O64QAXDXX
AM4O64QAXDXX
Sélectionner un modèle
Key Features:
- 14" FHD/HD LumiBond® 2.0 display with sunlight-readable technology
- Dual battery design with LifeSupport™ swappable technology
- Robust security with TPM 2.0, RFID/NFC, and fingerprint scanner
- Optional: 1D/2D imager barcode reader and RFID
- Multi-function hard handle for enhanced mobility
- Certified Ruggedness with MIL-STD-810H, IP65, and MIL-STD-461G
Specifications:
- Operating System: Windows 10 Pro
- Processor: Intel® Core™ i5/i7 options
- Display: 14" TFT LCD HD (1366 x 768) or optional FHD (1920 x 1080)
- Memory: 8GB DDR4 (expandable up to 32GB)
- Storage: 256GB PCIe NVMe SSD (expandable up to 1TB)
- Battery: 10.8V, typical 3220mAh; LifeSupport™ technology
- Weight: 2.3kg (5.07lbs)
- Temperature Range: -29°C to 63°C operating
- Ports: USB 2.0/3.2, HDMI, LAN, Audio in/out, and more
- Warranty: 3 years Bumper-to-Bumper
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Generation | 10th Gen |
| Processor Model | i7-10510U |
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 14" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Display Screen Technology | LumiBond |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 1 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera | Yes |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Capacity | 3220 mAh |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Form Factor | Slate |
| Height | 1.3" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 9.8" |
| Weight (Approximate) | 5.07 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Features |
|
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Efficiency Compliance | Energy-related Products Directive Lot 3 (ErP Lot 3) |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
mod-a140-g2-getac-tablets-datasheet.pdf AM4O64QAXDXX
mod-a140-g2-getac-tablets-user-manual.pdf AM4O64QAXDXX
a140-getac.pdf AM4O64QAXDXX
mod-a140-g2-getac-tablets-datasheet.pdf MOD-A140-G2
mod-a140-g2-getac-tablets-user-manual.pdf MOD-A140-G2