Apple iPad Pro 11 pouces (4ème génération) Tablette M2, Liquid Retina, ProMotion, Wi‑Fi 6E, Thunderbolt / USB 4
MXNE3LL/A
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Commercial
-
GPS: Oui
-
Plage: Standard Range
-
Connexion: Bluetooth
-
Caméra: Integrated front + rear (standard tablet cameras)
-
Caractéristiques de la batterie: Rechargeable
| Technical Information | |
|---|---|
| Release Year | 2024 |
| AI-powered | Yes |
| Processor | |
|---|---|
| Combined Processor Core | Hexa-core |
| Processor Type | A17 Pro |
| Processor Speed | 3.78 GHz |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| 2nd Processor Type | A17 Pro |
| 2nd Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Apple |
| Chipset Model | A17 Pro (3 nm) |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Flash Memory Capacity | 256 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 8.3" |
| Display Screen Type | LCD |
| Display Screen Technology |
|
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Screen Resolution | 2266 x 1488 |
| Color Gamut | DCI-P3 |
| Brightness | 500 Nit |
| High Dynamic Range (HDR) Type |
|
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| WWAN Supported | No |
| Cellular Phone Capability | No |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | USB Type-C 3.1 Gen2, DisplayPort |
| DisplayPort | Yes |
| Charging Interface | USB Type C |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Sensor Type |
|
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 12 Megapixel |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 12 Megapixel |
| Focus Modes | Auto-focus |
| Finger Print Reader | Yes |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | iPadOS |
| Upgradable Operating System | iPadOS 18.1 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 5078 mAh |
| Maximum Battery Run Time | 10 Hours |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 20 W |
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Purple |
| Product Color | Purple |
| Form Factor | Slate |
| Height | 7.7" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 0.2" |
| Weight (Approximate) | 10.34 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Charger Included | Yes |
| Virtual Assistant Supported | Siri |
| Features |
|
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Limited Warranty URL | https://www.apple.com/legal/warranty/products/ios-warranty-document-us.html |