Systèmes de Point de Vente Elo E146641
E146641
Sélectionner un modèle
Key features:
- **23.8-inch diagonal LCD display** with a sleek open-frame design
- **Energy-efficient LED backlight** provides low power consumption
- **Wide viewing angles** for enhanced user engagement
- Choice of **advanced touch technologies**: IntelliTouch® or TouchPro™
- **Video interfaces**: HDMI, VGA, and DisplayPort
- Reliable performance with a **3-year warranty** for added assurance
Specifications:
- Model: 2494L
- Display Area: 20.75" x 11.67" / 527.04mm x 296.46mm
- Native Resolution: 1920 x 1080
- Brightness: Typical 250 nits
- Contrast Ratio: 3000:1
- Response Time: 16 ms
- Touch Capabilities: Single-touch, dual-touch, 10-touch
- Power Consumption: ON 27.3W / SLEEP 1.5W / OFF 0.5W
- Operating Temperature: 0 °C to 40 °C
- Weight: Unpackaged 14.1 lbs / 6.39 kg
- Warranty: 3 years standard
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Screen Size Class | 24" |
| Viewable Screen Size | 23.8" |
| Screen Mode | Full HD |
| Response Time | 16 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Mount Type | Flush Mount |
| Backlight Technology | LED |
| Horizontal Frequency | 30 kHz to 82 kHz |
| Vertical Frequency | 50 Hz to 75 Hz |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Native Contrast Ratio | 3,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen Type | TouchPro Projected Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 27.30 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 200 x 100 |
| Product Color | Black |
| Height | 13.4" |
| Width | 22.4" |
| Depth | 1.5" |
| Weight (Approximate) | 14.09 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
2494l-elo-pos-datasheet.pdf E146641
2494l-elo-pos-user-manual.pdf E146641
elo_2494l.pdf E146641
2494l-elo-pos-datasheet.pdf 2494L
2494l-elo-pos-user-manual.pdf 2494L