Speakerphones Samsung SM-R400NZAAXAR
SM-R400NZAAXAR
Sélectionner un modèle
The Samsung Galaxy Buds Live have an eye-catching design that stands out even while they're inside your ear. A long lasting battery means that the Buds Live will go for up to 21 hours with the included charging case. With the Bixby smart assistant, the Buds Live can help you manage tasks like calls or texts without even having to lift your phone up. The Buds Live are a great choice for video conferencing as 3 built-in mics and Voice Pickup Unit helps get the best call quality of true wireless earbuds.
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | True Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.2 |
| Sound Mode | Stereo |
| Features |
|
| Bluetooth Profiles |
|
| Virtual Assistant Supported | Bixby |
| Active Noise Canceling (ANC) | Yes |
| Charging Method | Case |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 60 mAh |
| Batteries Required | Yes |
| Earpiece | |
|---|---|
| Earpiece Design | Earbud |
| Earpiece Type | Binaural |
| Driver Size | 0.26" |
| Microphone | |
|---|---|
| Integrated Microphone | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color | Graphite |
| Form Factor | In-ear |
| Height | 0.8" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 0.9" |
| Weight (Approximate) | 0.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IPX2 |
| Application/Usage |
|
| Operating System Platform | Android |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |