Speakerphones Bogen SAH30
SAH30
Sélectionner un modèle
Key Features
- High-efficiency digital switching amplifier technology
- Low heat dissipation enables continuous usage
- Weatherproof, UV-protected plastic housing
- Easily adjustable swivel mount with a secure design
- Controlled sound dispersion for better intelligibility
- Indexed volume control knob for ease of use
Specifications
- Models: SAH5, SAH15
- Max Power Rating: SAH5 - 5W, SAH15 - 15W
- Max Sound Level: SAH5 - 119 dBspl, SAH15 - 124 dBspl
- Frequency Response: 275 Hz - 14 kHz
- Input Sensitivity: 125 mVrms
- Input Impedance: 2k ohms
- Dispersion: 120°
- Dimensions: 10-5/8" W x 12" H x 11-1/2" D
- Weight: 6 lb. for both models
| Technical Information | |
|---|---|
| Built-in Amplifier | Yes |
| Amplifier Power Output | 30 W |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 12" |
| Width | 10.6" |
| Depth | 11.5" |
| Weight (Approximate) | 6 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Durability | Weather Proof |
| Additional Information |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
sah.pdf SAH30
sah.pdf MOD-BOGEN-SAH-SERIES