Serveurs HP P54644-001
P54644-001
Sélectionner un modèle
| Processor | |
|---|---|
| Number of Processors Supported | 1 |
| Number of Processors Installed | 1 |
| Processor Type | Pentium Gold |
| Processor Model | G6405 |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Speed | 4.10 GHz |
| Cache | 4 MB |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | C252 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 GB |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 3.20 GHz |
| Error Checking | ECC |
| Total Number of Memory Slots | 2 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Signal Processing | Unregistered (Unbuffered) |
| Storage | |
|---|---|
| Total Hard Drive Capacity | No |
| Optical Drive Type | No |
| Controllers | |
|---|---|
| Controller Type | Serial ATA/600 |
| Controller Model | VROC |
| RAID Supported | Yes |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Number of Total Expansion Bays | 4 |
| Number of 3.5" Bays | 4 |
| Number of LFF Bays | 4 |
| Hot Swappable Bays | No |
| Total Number of Expansion Slots | 1 |
| PCI Express Details | 1 standard (Low Profile) PCIe 4.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 4 |
| VGA | Yes |
| Number of VGA Ports | 1 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Operating System | No |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Plug/Connector Type | C5 |
| Maximum Power Supply Wattage | 180 W |
| Redundant Power Supply | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Ultra Micro Tower |
| Height | 4.7" |
| Width | 9.7" |
| Depth | 9.7" |
| Weight (Approximate) | 15.87 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Security Features |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
Server Warranty includes 1- Year Parts, 1-Year Labor, 1- Year Onsite support with next business day response |