Security Camera Hanwha Vision QND-8011
QND-8011
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Field of View | H: 104.4°/ V: 76.7°/ D: 136.1° |
| Effective Camera Resolution | 5 Megapixel |
| Video | |
|---|---|
| Video Formats |
|
| Maximum Video Resolution | 2592 x 1944 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Fixed |
| Maximum Focal Length | 2.80 mm |
| Lens Included | Yes |
| Maximum Aperture | f/2 |
| Exposure | |
|---|---|
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Longest Shutter Speed | 1/5 Second |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Remote Management | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Form Factor | Dome |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 2.2" |
| Diameter | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 5.82 oz |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | 14°F (-10°C) |
| Maximum Operating Temperature | 104°F (40°C) |
| Maximum Operating Humidity | 90% |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features |
|
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |