Security Camera Hanwha Vision XND-6080RV
XND-6080RV
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Recording Formats | Full HD |
| HD Recording | Yes |
| Night Vision | Yes |
| Night Vision Distance | 98.43 ft |
| Night Vision Type | Infrared |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Field of View | H : 119.5° ~ 27.9° / V : 62.8° ~ 15.7° / D : 142.1° ~ 32.0° |
| Effective Camera Resolution | 2 Megapixel |
| Video | |
|---|---|
| Video Formats |
|
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 60 fps |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Zoom |
| Minimum Focal Length | 2.80 mm |
| Maximum Focal Length | 12 mm |
| Lens Included | Yes |
| Lens Mount Type | Board Mount |
| Minimum Aperture | f/3.6 |
| Maximum Aperture | f/1.4 |
| Optical Zoom | 4.3x |
| Exposure | |
|---|---|
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Longest Shutter Speed | 2 Second |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Remote Management | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Power Source Type |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Form Factor | Dome |
| Color Family | White |
| Product Color | Ivory |
| Height | 4.4" |
| Diameter | 5.5" |
| Weight (Approximate) | 1.60 lb |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | 14°F (-10°C) |
| Maximum Operating Temperature | 131°F (55°C) |
| Maximum Operating Humidity | 90% |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features |
|
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |