Routeurs Sans Fil TP-Link TL-WR902AC
TL-WR902AC
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 5 |
| Network Band | Dual Band |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Broadband Transmission Technology | Ethernet |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| ISM Band | Yes |
| UNII Band | Yes |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| UNII Maximum Frequency | 5 GHz |
| Total Number of Antennas | 2 |
| Number of Internal Antennas | 2 |
| Total Wireless Transmission Speed | 93.75 MB/s |
| Encryption Standard |
|
| Firewall Type | SPI |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Number of Broadband (RJ-45) Ports | 1 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 0.9" |
| Width | 2.9" |
| Depth | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 2 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Legal Disclaimer: Actual network speed may be limited by the rate of the product's Ethernet WAN or LAN port, the rate supported by the network cable, Internet service provider factors and other environmental conditions. |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |