Zebra DS5502-LL Scanner de code-barres à montage fixe pour laboratoires, DL Parsing, Blanc Alpin, USB/RS232, IP54
DS5502-LL4000WZZNA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Commercial
-
Plage: Standard Range
-
Connexion: Serial, USB
-
Capacité de numérisation: 1D, 2D, Imager
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
2D:
OCR:
|
| Light Source | LED |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Mode | Trigger |
| Scan Pattern |
|
| Scanner Range | Standard Range |
| Scanning Distance | 35.90" |
| Features |
|
| Field of View (Horizontal) | 48° |
| Field of View (Vertical) | 30° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Image Formats |
|
| Maximum Ambient Light | 107600 lux |
| Drop Specification |
|
| Minimum Print Contrast | 15% |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 20 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Minimum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Image Sensor Resolution | 1280 x 800 |
| Illumination Type | LED |
| Illumination Color | White |
| Air Electrostatic Discharge (+/-) | 15kV |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -4°F (-20°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Fixed Mount |
| Rugged | Yes |
| Color Family | White |
| Product Color | Alpine White |
| Durability |
|
| Height | 1.2" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 2.8" |
| Weight (Approximate) | 2.30 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP54 |
| Application/Usage |
|
| Platform Supported |
|
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
ds55-series-labs.pdf DS5502-LL4000WZZNA
ds55-series-labs.pdf MOD-DS5502
ds55-series.pdf MOD-DS5502