Ordinateurs Samsung S27R650FDN
S27R650FDN
Sélectionner un modèle
The Samsung SR650 series monitors deliver a premium picture and full connectivity while also being budget-conscious. Premium IPS panel technology means incredible picture and vivid colors across every inch of the screen. The virtually bezel-less design creates nearly seamless dual monitor setups which, combined with up to 178 degree viewing angles, aids collaboration. The SR650 series also features less than 0.3W power consumption, Smart Eco Saving technology, Energy Star 8.0 and a fully adjustable stand, making the Samsung SR650 the easy choice.
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size Class | 27" |
| Viewable Screen Size | 27" |
| Screen Mode | Full HD |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Response Time | 5 ms |
| Response Time Details | 5 ms GTG |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Features |
|
| Stand Adjustments |
|
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 75 Hz |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Native Contrast Ratio | 700:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Tearing Prevention Technology | FreeSync |
| Audio | |
|---|---|
| Number of Speakers | 2 |
| Speakers | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 45 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Color Family | Gray |
| Height | 14.2" |
| Width | 24.1" |
| Depth | 3" |
| Height with Stand | 21.22" |
| Width with Stand | 24.11" |
| Depth with Stand | 9.37" |
| Weight (Approximate) | 9.26 lb |
| Weight with Stand (Approximate) | 14.11 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |