Moniteurs Lenovo 62AEKAT2US
62AEKAT2US
Sélectionner un modèle
Key features:
- 23.8-inch Full HD VA panel display for vivid images
- TÜV Rheinland Eye Comfort Certified to reduce eye strain
- 3-side NearEdgeless design for an immersive viewing experience
- Built-in phone holder for convenience
- Multiple connectivity options: HDMI, VGA, Audio Out
- VESA mount capability for wall mounting
Specifications:
- Panel Size: 23.8-inch
- Resolution: 1920 x 1080
- Aspect Ratio: 16:9
- Brightness: 250 cd/m²
- Contrast Ratio: 3000:1 (dynamic 3M:1)
- Viewing Angle: 178° (H x V)
- Ports: 1 x HDMI 1.4, 1 x VGA, 1 x Audio Out (3.5 mm)
- Weight: 3.82 kg (8.42 lbs)
- Power Consumption: 17.5W typical
- VESA Mount: 100 x 100 mm
Caractéristiques principales
-
Système de Point de Vente: Oui
| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size Class | 24" |
| Viewable Screen Size | 23.8" |
| Screen Mode | Full HD |
| Panel Technology | Vertical Alignment (VA) |
| Response Time | 4 ms |
| Response Time Details | 4 ms Extreme Mode |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.27450 mm x 0.27450 mm |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | WLED |
| Features |
|
| Stand Adjustments | Tilt |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Native Contrast Ratio | 3,000:1 |
| Dynamic Contrast Ratio | 3,000,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Tearing Prevention Technology | FreeSync |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931) |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | No |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Bluetooth | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | No |
| HDMI | Yes |
| USB | No |
| VGA | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Webcam | No |
| Microphone | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Color Family | Black |
| Height | 12.9" |
| Width | 21.3" |
| Depth | 1.8" |
| Height with Stand | 17.11" |
| Width with Stand | 21.28" |
| Depth with Stand | 6.81" |
| Weight (Approximate) | 6.66 lb |
| Weight with Stand (Approximate) | 8.42 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
thinkvision-s24e-20.pdf 62AEKAT2US
thinkvision-s24e-20.pdf MOD-LENOVO-THINKVISION-S24E-20