Moniteurs Elo E658788
E658788
Sélectionner un modèle
Key features:
- 55-inch Full HD display with vibrant colors and sharp details.
- Up to 40 touches for seamless interaction.
- Commercial grade design for continuous use in demanding environments.
- 3-year warranty with optional extended coverage.
- Flexible mounting options in portrait, landscape, or tabletop orientations.
- Built-in Ambient Light Sensor for automatic panel color adjustments.
Specifications:
- Model: 5503L
- Bezel Color: Black
- Display: 55" / 1397 mm diagonal, active matrix TFT LCD
- Native Resolution: Full HD 1920 x 1080 @ 60Hz
- Touch Technology: TouchPro® PCAP and Infrared
- Brightness (typical): 450 nits
- Contrast Ratio: 4000:1
- Weight: Unpackaged 81.76 lbs / 37.09 Kg
- Maximum Operating Time: 24 hours/day
- Warranty: 3 years standard, optional extended warranties available
Caractéristiques principales
-
Toucher: Oui
-
Connexion: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Screen Size Class | 22" |
| Viewable Screen Size | 21.5" |
| Screen Mode | Full HD |
| Response Time | 14 ms Typical |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Mount Type |
|
| Backlight Technology | LED |
| Features |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP54 |
| Impact Protection (IK) Rating | IK06 |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen Type | Projected Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Number of Simultaneous Touchpoints | 10 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of USB Ports | 4 |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 16.78 W |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Product Color | Black |
| Height with Stand | 15.11" |
| Width with Stand | 20.74" |
| Depth with Stand | 7.61" |
| Weight (Approximate) | 10.58 lb |
| Weight with Stand (Approximate) | 14.88 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
2203lm-2021.pdf E658788
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1215l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1509l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1515l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1715l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1915l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-manual-elo-touch-1215l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-manual-elo-touch-1509l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-manual-elo-touch-1515l-1715l-1915l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS