Moniteurs Elo E131375
E131375
Sélectionner un modèle
**Key Features**
- **Integrated TouchPro PCAP technology** for superior touch responsiveness
- **10-touch support** for intuitive multi-user interaction
- **Commercial-grade construction** ensuring durability and longevity
- **3-Year warranty** provides peace of mind
- **Multiple video interfaces**: HDMI, VGA, and DisplayPort
**Specifications**
- Model: 1594L
- Diagonal Size: 15.6 inches
- Native Resolution: 1920 x 1080
- Active Display Area: 13.55" x 7.62"
- Brightness: 350 nits (LCD); 315 nits (TouchPro)
- Weight: 6.7 lbs (unpackaged); 10.2 lbs (packaged)
- Operating Temperature: 0 °C to 40 °C
- Warranty: 3 years
- Compliance: UL, FCC, CE, RoHS, and more
Caractéristiques principales
-
Toucher: Oui
-
Connexion: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Screen Size Class | 16" |
| Viewable Screen Size | 15.6" |
| Screen Mode | Full HD |
| Panel Technology | Thin Film Transistor (TFT) |
| Response Time | 25 ms |
| Response Time Details | 25 ms Typical |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Mount Type |
|
| Backlight Technology | LED |
| Features |
|
| Horizontal Frequency | 30 kHz to 82 kHz |
| Vertical Frequency | 50 Hz to 75 Hz |
| Impact Protection (IK) Rating | IK07 |
| Active Display Area (H x V) | 13.55" x 7.62" |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Native Contrast Ratio | 800:1 |
| Brightness | 350 Nit |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen Type | Projected Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Number of Simultaneous Touchpoints | 10 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature Range | 32°F (0°C) to 104°F (40°C) |
| Non-operating Temperature Range | -4°F (-20°C) to 140°F (60°C) |
| Operating Humidity Range | 20% to 80% (Non-condensing) |
| Non-operating Humidity Range | 10% to 95% (Non-condensing) |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 13.23 W |
| Maximum Power Consumption | 13.23 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 9.5" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 6.66 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
1594l.pdf E131375
1594l.pdf MOD-ELO-1594L