Lecteurs Zebra LI2208-SR7U2100AZW
LI2208-SR7U2100AZW
Sélectionner un modèle
Key features:
- Exceptional 1-D scanning performance: Delivers fast and reliable data capture.
- Broad data capture range: Reads barcodes on various surfaces, including mobile devices.
- Patented single circuit board construction: Enhances durability and minimizes downtime.
- International keyboard support: Simplifies deployment worldwide.
- Flexible operation: Switches easily between handheld and presentation modes.
Specifications:
- Dimensions: 6.30 in. H x 2.64 in. W x 3.90 in. L
- Weight: 4.95 oz./140 grams
- Operating Temperature: 32° F to 122° F / 0° C to 50° C
- Drop Specification: Survives over 100 drops at 5 ft.; 6 ft. drops to concrete
- Scanning Speed: 547 scans per second
- Supported Interfaces: USB, RS232, Keyboard Wedge, IBM RS485
- Warranty: 60 months against defects in workmanship and materials
Caractéristiques principales
-
connectivité: Corded
-
Connexion: USB
-
Capacité de numérisation: 2D, Imager
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Rate | 547 scan/s |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Single Line |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Product Color | Twilight Black |
| Height | 6.3" |
| Width | 2.6" |
| Length | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 4.95 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
li2208.pdf LI2208-SR7U2100AZW
li2208-new.pdf MOD-LI2208