Lecteurs Portables Zebra RS51C0-LBSNWR
RS51C0-LBSNWR
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Bluetooth
-
Capacité de numérisation: 1D, 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
|
| Scan Engine Model | SE4710 |
| Light Source | LED |
| Scanner Range | Standard Range |
| Scanning Distance | 30" |
| Field of View (Horizontal) | 42° |
| Field of View (Vertical) | 28° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Maximum Ambient Light | 107639 lux |
| Drop Specification | Multiple 6 ft./1.8 m drops to concrete over the operating temperature range |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 4 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 20 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 5 mil |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wearable |
| Rugged | Yes |
| Product Color |
|
| Width | 1.1" |
| Depth | 0.8" |
| Length | 2.7" |
| Weight (Approximate) | 2.47 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
| Application/Usage |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
rs5100.pdf RS51C0-LBSNWR
rs5100.pdf MOD-RS5100