Scanners de Codes-Barres Portables Zebra LS1203-7AZU0100SR
LS1203-7AZU0100SR
Sélectionner un modèle
Key features:
- Built for Productivity: Plug-and-play setup eliminates training time for quicker ROI.
- Durability: Withstands multiple 5 ft drops, ensuring reliability during daily usage.
- Intuitive Design: Ergonomic and lightweight, reducing user fatigue and enhancing comfort.
- Future-Proof: Integrated interfaces (USB, RS232, KBW) ensure compatibility with various systems.
- High-Performance Scanning: Accurate first-time scanning with a scan rate of 100 scans per second.
Specifications:
- Physical Characteristics:
- Dimensions: 2.4 in. H x 7.1 in. L x 2.4 in. W
- Weight: Approximately 4.3 oz. (122 g) without cable
- Color Options: Cash Register White or Twilight Black
- User Environment:
- Temperature Range: Operating: 32° to 122° F (0° to 50° C), Storage: -40° to 158° F (-40° to 70° C)
- Humidity: 5% to 95% relative humidity, non-condensing
- Performance:
- Scan Rate: 100 scans per second
- Light Source: 650nm laser diode
Caractéristiques principales
-
Couleur de l'étui: Black
-
connectivité: Corded
-
Connexion: USB
-
Capacité de numérisation: 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Light Source | Laser |
| Image Sensor Type | Linear |
| Scan Rate | 100 scan/s |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Bi-directional |
| Cable Type Included | USB |
| Stand Included | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 2.4" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 7.1" |
| Weight (Approximate) | 4.30 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Supported Interfaces: |
| Certifications & Standards |
Electrical Safety:
EMI/RFI:
Laser Safety:
|
| Country of Origin | Mexico |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
ls1203.pdf LS1203-7AZU0100SR
ls1203-new.pdf MOD-LS1203