Scanners de Codes-Barres Portables Wasp 633808931346
633808931346
Sélectionner un modèle
The Wasp WCS3950 is designed for fast, easy installation. Connect the WCS3950 to your PC using the USB port or keyboard wedge (PS/2). The WCS3950 barcode scanner is configured to read most common 1D barcodes, right out of the box - no drivers necessary. The WCS3950 allows you to scan barcodes up to 1 inch away, with a maximum barcode width of 3.25".
Caractéristiques principales
-
connectivité: Corded
-
Connexion: USB
-
Capacité de numérisation: 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Image Sensor Type | CCD |
| Scan Rate | 45 scan/s |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Height | 1.1" |
| Width | 3.2" |
| Length | 7.4" |
| Weight (Approximate) | 4.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Country of Origin | Taiwan |
wcs3900.pdf 633808931346
wcs3900.pdf MOD-WASP-WCS3950