Scanners de Codes-Barres Portables Newland NLS-HR3280-BT-CU
NLS-HR3280-BT-C(U)
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Extensive Data Capture Capabilities: Utilizes the sixth generation of UIMG® technology for superior barcode decoding, including postal codes.
- Powerful Data Editing Capability: Easily customize scanned data with robust supporting software.
- Durable Construction: IP42-sealed and drop-resistant housing ensures longevity in tough environments.
- User-Friendly Dual-color Illumination: Red and white LEDs can be used separately or together to fit various application needs.
- Optimal On-screen Scanning: Unmatched performance with on-screen barcodes, even under low brightness or protective covers.
Specifications:
- Performance:
- Image Sensor: 1280×800 (megapixel) CMOS
- Illumination: Red LED/ White LED
- Aiming: Green LED
- Symbologies Supported: EAN-13, UPC-A, QR Code, Data Matrix, and many more.
- Dimensions: 113.5(W)x73.3(D)×159.0(H)mm
- Weight: 162g
- Operating Range: -20°C to 60°C
- Drop Resistance: 1.5m
- IP Rating: IP42
- Power: 5VDC; 238.2mA (typical)
Caractéristiques principales
-
connectivité: Cordless
-
Connexion: USB, Bluetooth
-
Capacité de numérisation: 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Scanning Distance | 19.49" |
| Cable Type Included | USB |
| Stand Included | Yes |
| Field of View (Horizontal) | 39° |
| Field of View (Vertical) | 24° |
| Reading Angle (Skew) | 55° |
| Reading Angle (Pitch) | 55° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Drop Specification |
Scanner: 1.5m Cradle: 1.2 m |
| Minimum Print Contrast | 25% |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Height | 6.3" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 2.9" |
| Weight (Approximate) | 7.65 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP42 |
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | China |
nls-hr3280-bt-2023.pdf MOD-HR32-MARLIN
nls-hr3280-bt-sd-2023.pdf MOD-HR32-MARLIN
hr3280-bt-hc.pdf MOD-HR32-MARLIN