Lecteurs de Code-Barres en Comptoir Datalogic M3302-010210
M3302-010210
Sélectionner un modèle
Key Features
- Datalogic's high performance Imaging Technology
- Linear and 2D bar code reading capabilities
- Solid-state electronics for reliability
- Software-driven with flexible upgrades
- Micro SD card slot for easy software management
- Image capture feature
- Various interface options
Specifications
- Decoding Capability:
- 1D/Linear Codes: Autodiscriminate all standard 1D codes including GS1 DataBar™
- 2D Codes: Aztec Code, Data Matrix, QR Code, and more
- Electrical:
- AC Input: 90-264 VAC, 47-63 Hz
- Operating Power Consumption: 2.8 Watts (Nominal)
- Environmental:
- Operating Temperature: 0 to 40 °C (32 to 104 °F)
- Humidity: 5-95% Non-condensing
- Physical Characteristics:
- Dimensions: 15.2 cm x 15.2 cm x 8.7 cm
- Weight: 0.79 kg (1.75 lb)
- Warranty: 3-Year Factory Warranty
Caractéristiques principales
-
Capacité de numérisation: 2D, Imager
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D / Linear Codes:
2D Codes:
Stacked Codes:
|
| Light Source | Laser |
| Image Sensor Type | Imager |
| Maximum Scan Resolution | 5 mil |
| Scan Pattern | Omni-directional |
| Scanning Distance | 4" |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Multi-interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | In-counter |
| Height | 6" |
| Width | 6" |
| Depth | 3.4" |
| Weight (Approximate) | 1.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
mod-magellan3300-datalogic-presentation-readers-datasheet.pdf M3302-010210
mod-magellan3300-datalogic-presentation-readers-user-manual.pdf M3302-010210
dlmg3300hsi.pdf M3302-010210
datalogic-magellan-3300.pdf M3302-010210
mod-magellan3300-datalogic-presentation-readers-datasheet.pdf MOD-MAGELLAN3300
mod-magellan3300-datalogic-presentation-readers-user-manual.pdf MOD-MAGELLAN3300