Lecteurs CipherLab A1660SGS00001
A1660SGS00001
Sélectionner un modèle
Key Features
- Compact and Lightweight: Easily fits in your pocket
- Bluetooth Connectivity: Instant data transmission to BT-capable devices
- Durable Battery Life: Operates for 18 hours on two AAA batteries
- On-board Memory: 256k storage for hundreds of scans
- Versatile Compatibility: Works with various barcode formats
Specifications
- Communication: BT Class 3 (2.4 GHz) Version 2.0
- Scan Rate: 100 scans/second
- Optical Sensor: 2500 pixels with Red LED 625 nm light source
- Supported Barcodes: Codabar, Code 39, Code 128, UPC/EAN, and more
- Dimensions: 9.5 x 3.5 x 2 cm (3.7 x 1.4 x 0.8 in)
- Weight: 50 g (1.76 oz)
- Operating Temperature: 0°C to 50°C (32°F to 122°F)
- Warranty: 1 year
Caractéristiques principales
-
connectivité: Cordless
-
Connexion: Bluetooth
-
Capacité de numérisation: 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Light Source | LED |
| Image Sensor Type | Linear |
| Scan Rate | 100 scan/s |
| Maximum Scan Resolution | 3 mil |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Size Supported | AAA |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color | Gray |
| Height | 2" |
| Width | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 1.76 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mod-1660-cipherlab-readers-datasheet.pdf A1660SGS00001
mod-1660-cipherlab-readers-user-manual.pdf A1660SGS00001
1660-cip.pdf A1660SGS00001
mod-1660-cipherlab-readers-datasheet.pdf MOD-1660
mod-1660-cipherlab-readers-user-manual.pdf MOD-1660